KURULUŞ PROFİLİ

CTR, 2005 yılında kurulmuş, bağımsız ve tarafsız özel bir belgelendirme kuruluşudur. Ankara, İstanbul ve İzmir'deki ofislerinde faaliyetlerini güven ve değer yaratma üzerine kurulu bir hizmet anlayışıyla sürdürmektedir. Faaliyet alanlarımız;

Sistem Belgelendirme
Kuruluşumuz hem sahip olduğu Türkak Akreditasyonu hem de İsviçre'nin köklü belgelendirme kuruluşlarından QS Zürich Ltd.'nin Türkiye temsilciliği vasıtasıyla, ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, ISO 10002, ISO 20000-1, ISO 20252, ISO 22301, ISO 27001, ISO 27701, ISO 28000, ISO 50001, ISO 13485, ISO 45001, ISO 31000, ISO 3834 konularında denetim ve belgelendirme hizmetleri sunmaktadır. Sahip olduğumuz yetki ve akreditasyonlar sayesinde sertifikalarımız, karşılıklı tanınma anlaşmaları çerçevesinde tüm dünyada geçerlidir.

Helal Belgelendirme
Şirketimiz, helal gıda konusunda denetim ve belgelendirme hizmetleri sunmaktadır. Bu alanda, güvenilir ve hızlı hizmet anlayışını benimsemiş öncü kuruluşlardan biri olan CTR, helal gıda sertifikasyonu konusunda Helal Akreditasyon Kurumu'ndan (HAK) akredite edilen ilk kuruluşlardandır.

Tarımsal Ürün Belgelendirme
Kuruluşumuz İyi Tarım Uygulamaları, GlobalG.A.P. ve Organik Tarım Sertifikasyonu alanlarında yeniliklerin öncüsü konumundadır. İyi Tarım Uygulamaları konusunda, Tarım ve Orman Bakanlığı'nca yetkilendirilen Türkiye'nin ilk sertifikasyon kuruluşu olmasının yanı sıra TÜRKAK'tan bu alanlarda akredite olan ilk kuruluştur. CTR aynı zamanda, tarımsal ürünlerin ihracatında anahtar sayılan GlobalG.A.P. konusunda sunduğu titiz ve güvenilir sertifikasyon hizmeti ile sektörün tercih ettiği bir markadır. Kuruluşumuz organik tarım ürünlerinin Avrupa Birliği'ne ihraç edilebilmesi için gerekli sertifikasyon hizmetini de aracı belgelendirme kuruluşu olmadan, Avrupa Birliği Organik Tarım Komisyonu'ndan aldığı yetki ile devam etmektedir. CTR, Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu (IFOAM)'nun üyesidir.

Mesleki Yeterlilik Merkezi
CTR Mesleki Yeterlilik Merkezi, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) onayı ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) akreditasyonu ile mesleki yeterlilik belgelendirme ve sınav faaliyetleri yürütmek üzere kurulmuştur. Kuruluşumuz, 22.06.2017 tarihinde AB-0141-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 16.10.2017 tarihinde YB-0097 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır. Bunun yanı sıra, CTR Mesleki Yeterlilik Merkezi Helal Akreditasyon Kurumu tarafından 22.05.2023 tarihinde 2023-030 akreditasyon numarası ile personel belgelendirme alanında akredite edilmiştir.

Academy – Eğitim Hizmetleri
Eğitim hizmetlerimiz, CTR Academy markası ile sunulmaktadır. Bu kapsamda, baş denetçi eğitimleri; ISO standartları temel, dokümantasyon ve iç denetçi eğitimleri; laboratuvar yönetimi ve akreditasyon eğitimleri düzenlenmektedir. CTR Academy, Exemplar Global onaylı bir eğitim sağlayıcıdır. Bu doğrultuda, baş denetçi eğitimlerimiz Exemplar Global onaylı olarak verilmekte ve bu sayede eğitim sertifikalarının uluslararası geçerli nitelik kazanması sağlanmaktadır. Bütün bu eğitimler, müşteri beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda, etkin ve etkili eğitim programlarımızla, genel katılıma açık ve kurum içi olarak düzenlenebilmektedir. Aynı zamanda, talepler doğrultusunda ihtiyaç analizleri yaparak özel eğitim programları tasarlamakta ve bu sayede müşterilerimizin gelişimlerine gerçek katkılar sağlamayı hedeflemekteyiz.

Technic - Ürün Belgelendirme ve Muayene Hizmetleri
CTR bünyesinde 2022 yılı başında ISO/IEC 17065 standardı kapsamında CE sertifikasyonu ve ürün belgelendirme ile ISO/IEC 17020 standardı kapsamında muayene hizmetlerine yönelik çalışmalar başlatılmıştır. CTR'nin ürün belgelendirme ve muayene hizmetlerine yönelik kapsamı; oyuncakta CE belgelendirme, oyun alanı elemanları, dış mekânlarda kurulu egzersiz donanımları ve kent mobilyalarının ürün belgelendirmesi ve muayene hizmetlerini içermektedir.

Çevresel Sürdürülebilirlik
CTR olarak sektör ayrımı olmaksızın tüm kuruluşların ISO 14064-1 standardına göre hazırlamış oldukları sera gazı envanteri beyanlarının, ISO 14064-2 standardına göre hazırlanan sera gazı salım azaltımlarının veya uzaklaştırma iyileştirmeleri projelerinin, ISO 14067 kapsamında ürünlerin karbon ayak izi beyanlarının, ISO 14064-3 standardında belirtilen kriterlere göre doğrulanması konusunda ve ISO 14046 kapsamındaki su ayak izi değerlendirmesi konusunda faaliyet yürütmekteyiz. ESYD Akreditasyonuna sahip Eurocert S.A.'nın temsilcisi olarak, ISO 14064-1 standardı kapsamındaki doğrulama hizmetlerini Avrupa akrediteli olarak sunmaktayız.

Müşavirlik
Kuruluşumuz CTR Müşavirlik markasıyla, Kamu İhale Mevzuatı çerçevesinde, iş deneyim belgeleri ile ilgili yeterliliği bulunan şirket temini konusunda hizmet sunmaktadır. Sektörde 30 yılı aşan bilgi birikimi ve tecrübesiyle, güven üzerine kurulu benzersiz bir yaklaşım sayesinde CTR, farklı iş kapasitesi ve çeşitliliğine sahip birçok seçkin inşaat firması için tercih edilen bir çözüm ortağıdır.
Copyright 2024 © CTR Uluslararası Belgelendirme & Denetim Ltd. Şti.