Kaynakçı Sertifikası

Kaynakçı Sertifikası

Kaynakçı Sertifikası

Kaynakçı sertifikası, kaynaklı imalatın kalitesini güvence altına almayı sağlayan önemli bir unsurdur. Kaynakçı sertifikası sayesinde kaynakçıların yetkinlik düzeyleri kontrol altında tutulmaktadır. Bu sebeple, kaynaklı imalat içeren faaliyetlerin neredeyse tamamında sertifikalı kaynakçı çalıştırılması bir zorunluluktur. Bu zorunluluk farklı etkenlere dayanabilir; yasal zorunluluklar, müşteri talepleri vb. Buna bağlı olarak, kaynakçıların aşağıdaki sertifikalardan birine veya birkaçına sahip olması gerekmektedir (Sadece CTR'nin yetkili olduğu kaynakçı sertifikası alternatifleri sıralanmaktadır):
 

KAYNAKÇI BELGESİ NASIL ALINIR?

KAYNAKÇI Belgesi almak için herkes başvuru yapabilir. Kaynakçı Belgesi almak için herhangi bir başvuru ön şartı bulunmamaktadır. Fakat başvuru yapacak kişilerin sertifika almak istediği kaynak mesleği ile ilgili uygulama becerisi olması gerekir. Eğer belge almak istediğiniz kaynak mesleği ile ilgili uygulama beceriniz yoksa, sınav öncesinde bir eğitim almanızı öneririz. Kaynakçılık belgesi almak için şu adımlar izlenmelidir:

KAYNAKÇI SERTİFİKASI SEÇENEKLERİ - METAL ALANI:


MYK Çelik Kaynakçı Sertifikası için linki tıklayınız: Çelik Kaynakçısı Sertifikası (MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi)

Uluslararası Çelik Kaynakçı Sertifikası (TS EN ISO 9606-1: 2017) için linki tıklayınız: Çelik Kaynakçısı Sertifikası (ISO 9606-1)

MYK Doğal Gaz Çelik Boru Kaynakçısı Sertifikası için linki tıklayınız: Doğal Gaz Çelik Boru Kaynakçısı Sertifikası (MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi)

MYK Kaynak Operatörü Sertifikası için linki tıklayınız: Kaynak Operatörü Sertifikası (MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi)

MYK Direnç Kaynak Ayarcısı Sertifikası için linki tıklayınız: Direnç Kaynak Ayarcısı Sertifikası (MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi)

Uluslararası Kaynak Operatörü Sertifikası (TS EN ISO 14732: 2014) için linki tıklayınız: Kaynak Operatörü Sertifikası (ISO 14732)

 

KAYNAKÇI SERTİFİKASI SEÇENEKLERİ - PLASTİK, DOĞAL GAZ VE TESİSAT ALANI:


MYK Plastik Kaynakçı Sertifikası için linki tıklayınız: Plastik Kaynakçısı Sertifikası (MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi)

MYK Doğal Gaz Polietilen Boru Kaynakçısı Sertifikası için linki tıklayınız: Doğal Gaz Polietilen Boru Kaynakçısı Sertifikası (MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi)

Uluslararası Plastik Kaynakçısı Sertifikası (TS EN 13067: 2013) için linki tıklayınız: Plastik Kaynakçısı Sertifikası (TS EN 13067)
Copyright 2024 © CTR Uluslararası Belgelendirme & Denetim Ltd. Şti.