Kaynakçı Sertifikası
Kaynakçı SertifikasıKaynakçı sertifikası, kaynaklı imalatın kalitesini güvence altına almayı sağlayan önemli bir unsurdur. Kaynakçı sertifikası sayesinde kaynakçıların yetkinlik düzeyleri kontrol altında tutulmaktadır. Bu sebeple, kaynaklı imalat içeren faaliyetlerin neredeyse tamamında sertifikalı kaynakçı çalıştırılması bir zorunluluktur. Bu zorunluluk farklı etkenlere dayanabilir; yasal zorunluluklar, müşteri talepleri vb. Buna bağlı olarak, kaynakçıların aşağıdaki sertifikalardan birine veya birkaçına sahip olması gerekmektedir (Sadece CTR'nin yetkili olduğu kaynakçı sertifikası alternatifleri sıralanmaktadır):

Metal Alanında Geçerli Kaynakçı Sertifikası Alternatifleri:
MYK Çelik Kaynakçı Sertifikası için linki tıklayınız: Çelik Kaynakçısı Sertikası
Uluslararası Çelik Kaynakçı Sertifikası (TS EN ISO 9606-1: 2017) için linki tıklayınız: Çelik Kaynakçısı Sertifikası (ISO 9606-1)
MYK Doğal Gaz Çelik Boru Kaynakçısı Sertifikası için linki tıklayınız: Doğal Gaz Çelik Boru Kaynakçısı Sertifikası
MYK Kaynak Operatörü Sertifikası için linki tıklayınız: Kaynak Operatörü Sertifikası
MYK Direnç Kaynak Ayarcısı Sertifikası için linki tıklayınız: Direnç Kaynak Ayarcısı Sertifikası
Uluslararası Kaynak Operatörü Sertifikası (TS EN ISO 14732: 2014) için linki tıklayınız: Kaynak Operatörü Sertifikası (ISO 14732)

Plastik ve Tesisat Alanında Geçerli Kaynakçı Sertifikası Alternatifleri:
MYK Plastik Kaynakçı Sertifikası için linki tıklayınız: Plastik Kaynakçısı Sertifikası
MYK Doğal Gaz Polietilen Boru Kaynakçısı Sertifikası için linki tıklayınız: Doğal Gaz Polietilen Boru Kaynakçısı Sertifikası
Uluslararası Plastik Kaynakçısı Sertifikası (TS EN 13067: 2013) için linki tıklayınız: Plastik Kaynakçısı Sertifikası (TS EN 13067)
Copyright 2020 © CTR Uluslararası Belgelendirme & Denetim Ltd. Şti.